Historia bez cenzury to seria książek historycznych, które uzupełniają wiedzę zaczerpniętą wcześniej z krótkich filmów na YouTube z kanału o tej samej nazwie. Jeśli nie masz smykałki do tego przedmiotu lub po prostu kochasz historię tak jak ja, to seria tych publikacji jest właśnie dla Ciebie. O tym, dlaczego dzięki nim da się polubić dział wiedzy o naszym kraju, przeczytasz w tej recenzji.

Historia bez cenzury

Odkąd tylko sięgam pamięcią, historia była moim ulubionym przedmiotem w szkole. Zaraz obok wiedzy o społeczeństwie i geografii. Jednak na początku wcale nie było mi z nią po drodze. Nudne podręczniki szkolne skutecznie zabijają zapał uczniów do zgłębiania wiedzy o czasach Mieszka I, bitwie pod Grunwaldem czy Wielkiej Unii polsko-litewskiej. Książki, takie jak Historia bez cenzury, pomogą Wam na nowo odkryć historię i pokochać ją.

Autor – podobnie jak w swoich genialnych filmach na YT – świetnie bawi się językiem i w prosty sposób, używając slangu i śmiesznych skrótów myślowych, prowadzi nas przez różne okresu dziejów Polski. W pierwszej części publikacji Historia bez cenzury, znajdziemy poczet królów i książąt polskich, którzy w lepszy lub gorszy sposób wpłynęli na naszą ojczyznę. Nie zabraknie pikantnych opisów biograficznych, śmiesznych wydarzeń czy życia królów zza kulis. Kolejne części serii traktują o średniowieczu, I i II wojnie światowej oraz wielkich twardzielach naszego kraju.

Dlaczego warto poznać serię?

Przede wszystkim, by zgłębić swoją wiedzę, poznać historię z tej zabawnej strony i dowiedzieć się, dlaczego niektóre wydarzenia musiały mieć miejsce, by nasz kraj znalazł się tu, gdzie jest teraz. Jednym słowem, z Historią bez cenzury każdy Wasz wieczór będzie ciekawy i zabawny, a Wyd oderwiecie się od codzienności. Przy okazji relaksu i dobrej zabawy, zdobędziecie cenne informacje, które wykorzystacie w szkole lub w czasie dyskusji towarzyskich ;). I przede wszystkim, na własnej skórze przekonacie się, że historię naprawdę da się polubić, a nawet i pokochać…