Sezon na Czarownice w końcu doczekał się premiery. Książkę można traktować jako „chusteczkę” na otarcie łez, w związku z brakiem konkretnej daty premiery 3 sezonu Chilling adventures of Sabrina. O czym jest powieść? Czy skradła moją duszę? Zaraz się przekonacie.

Sezon na Czarownice – prequel serialu w formie pisanej

Sezon na Czarownice autorstwa Sarah Ress Brennan, to powieść napisana w bardzo wyczerpujący i klimatyczny sposób. Opowiada o ostatnim lecie bohaterki serialu Netflix’a, Sabrinie Spellman. Widać pasję autorki do całej produkcji i głównych bohaterów. Ma się wrażenie, że streszcza nam sezon, którego zabrakło na platformie. Jeśli więc chcecie sprawdzić, dlaczego losy Sabriny w taki sposób potoczyły się w serialu, Sezon na Czarownice będzie świetną alternatywą – póki co – dla 3 sezonu, którego data premiery nie jest jeszcze ustalona. W oczekiwaniu na to, czy nasza Wiedźma i jej przyjaciele wyciągną z piekła Nicolasa, przeczytajcie Sezon na Czarownice.

Sezon na Czarownice – recenzja książki

Ostatnie lato Sabriny przed jej 16 urodzinami. Dziewczyna nie jest pewna, czy Harvey odwzajemnia jej uczucia i poważnie myśli o ich relacji. Można nawet powiedzieć, że obawia się, iż łączy ich tylko przyjaźń przyprawiona nastoletnim zauroczeniem. W końcu oficjalnie nie zapytał jej, czy zostanie jego dziewczyną. Dlatego nasza pół-czarownica postanawia poprosić o pomoc Ambrose’a i wziąć sprawy w swoje magiczne ręce. Razem z kuzynem rzucają czar na Harveya. Chwilę później dzieją się dziwne rzeczy. Chłopak Sabriny okazuje jej swoje uczucia na naprawdę hardcorowe sposoby – serenady czy przystrajanie szkoły różami mocno niepokoi dziewczynę. Z tego powodu kłóci się z kuzynem o zaklęcie i próbuje dowiedzieć się, co oznaczały słowa wypowiedziane po łacinie, których w żaden sposób nie mogła zrozumieć. Podejrzewa, że rytuał spętał Harveya i jego zachowanie może zacząć wymykać się spod kontroli. Wtedy mogłyby wyjść na jaw prawdziwe „geny“ naszej bohaterki – fakt, że jest pół-czarownicą, a zakład pogrzebowy Spellman’ów to tylko przykrywka.

Czy zaklęcie będzie miało wpływ na relacje Sabriny z Harveyem w 1 sezonie serialu? O tym dowiesz się, po przeczytaniu książki: „Sezon na Czarownice”.

Sezon na Czarownice – wprowadzenie do serialu i opisy bohaterów

W powieści Sezon na Czarownice, tematem przewodnim jest nie tylko urok rzucony na Harveya i konsekwencje, które się z tym wiążą. Po każdym rozdziale z fabułą, znajdziemy czarne strony, na których autorka charakteryzuje głównych bohaterów, ich życie i to, jak postrzegają Sabrinę i jej rodzinę. Strony poświęcone są jej ciotkom, Harveyowi, Prudence, Suzie, Roselin i innym. Nawet jest temat Pani Wardwell i opis jej życia przed tym, jak stała się Lilith. Okazuje się bowiem, że Nick już wcześniej interesował się młodą Czarownicą, a nienawiść 3 sióstr do Sabriny nie wzięła się znikąd. Poza tym, Sezon na Czarownice to również świetny wstęp do tematyki Czarnego Chrztu i wszystkich tych magicznych klimatów, które możemy oglądać w serialu. Co więcej, jeśli jeszcze nie mieliście okazji widzieć ekranizacji komiksu Chilling adventures of Sabrina, najpierw przeczytajcie książkę. Wtedy będziecie mogli krok po kroku wchodzić do świata naszej pół-czarownicy i sprawdzić swoją wyobraźnię.